"ŁYSE BANIE GŁOSZĄ ZMARTWYCHWSTANIE"

 

W dniach od 31 marca do 2 kwietnia młodzież czaplineckiego gimnazjum uczestniczyła w Rekolekcjach Wielkopostnych poświęconych duchowej odnowie. Pierwszego dnia rekolekcjonista Piotrek przedstawił nam historię swojego życia. Opowiadał o życiowych problemach, które go spotkały. Mówił, że jedyną ,,deską ratunku” jest spowiedź. Starał się uświadomić wszystkim skutki popełniania grzechów. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą. Kolejny dzień rekolekcji miał na celu nauczyć nas przebaczania. Jacek i Piotrek poprzez wiele inscenizacji ukazywali nam skutki życia w niezgodzie. Ciekawym przerywnikiem przedstawień były autorskie utwory muzyczne Jacka wykonywane przez dwóch rekolekcjonistów. Trzeciego dnia spotkaliśmy się w kościele, aby uroczyście zakończyć czas rekolekcji. Eucharystię celebrował ks. Piotr- nasz szkolny katecheta. Kończąc mszę ks. Piotr powiedział- ,,rekolekcje z Jackiem i Piotrkiem się kończą, ale każdy z nas zaczyna swoje własne rekolekcje”.


Rekolekcje wielkopostne   Rekolekcje wielkopostne  Rekolekcje wielkopostne  Rekolekcje wielkopostne