RECYTATORZY WCIĄŻ WALCZĄ

tekst: p. Alina Karolewicz
Nasza szkoła słynie z wysokiego poziomu prezentacji recytatorskich. Ostatnio na przykład uczeń klasy III a, Wiktor Dworzak, został laureatem Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. J. Ch. Paska, a jego koleżanka z klasy Dominika Łuczyszyn, zdobyła wyróżnienie w kategorii poezji śpiewanej. Również w kwietniu odbyły się szkolne i gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Uczennice: Katarzyna Gabryś, Natalia Krasoń i Julia Bany będą nas reprezentować na eliminacjach powiatowych, które odbędą się w maju w Drawsku Pomorskim. W innym również powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim w Złocieńcu zostały nagrodzone Maria Spirin i Anna Patalan. Pięcioosobowa grupa naszych recytatorów przygotowuje się do udziału w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Wiara, Nadzieja, Miłość", odbywającym się pod koniec maja w Szczecinie.