REGIONALNA GIMNAZJADA PRZEDMIOTOWA

tekst: p. Kamil Bielski
XIII już Regionalna Olimpiada Przedmiotowa, zwana również Gimnazjadą, organizowana przez Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Drawsku Pomorskim przyciągnęła w tym roku 7 szkolnych ekip z regionu. 13 maja w szranki stanęło ponad 70 najlepszych z poszczególnych dziedzin uczestników 
 
Reprezentanci gospodarzy – Gimnazjum im. A. Mickiewicza Drawsku Pomorskim, a także: Gimnazjum w Czaplinku, Gimnazjum im. M. Skłodowskiej-Curie w Kaliszu, Gimnazjum im. Osadników Wojskowych w Świdwinie, Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu, Gimnazjum nr 2 im. Wł. Sikorskiego w Złocieńcu oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wierzchowie – rywalizowali w 4 kategoriach przedmiotowych: j. polskiego, matematyki, j. angielskiego oraz j. niemieckiego. Dodatkowo testy z języków obcych podzielone były na 3 podkategorie – dla klas pierwszych, drugich oraz trzecich.
 
Uczniowie Gimnazjum w Czaplinku we wszystkich ośmiu konkurencjach zajęli 3 pierwsze miejsca, trzy razy stając również na najniższym stopniu podium. Najlepszymi okazali się:
- Dominika Łuczyszyn (kl. 3a) – I –m-ce, matematyka (pod opieką p. Sylwii Czech)
- Małgorzata Żegalska (3c) – I m-ce, j. angielski (pod opieką p. Lucyny Wójciak)
- Karl Spieweck (2a) – I m-ce, j. niemiecki (pod opieką p. Grażyny Danis)
Trzecie miejsca przypadły: Julii Trence (3c) z języka polskiego, pod opieką p. Pawła Proniuka; Joannie Cylkowskiej (2a) z języka angielskiego pod opieką p. Anny Luc oraz Katarzynie Faleckiej (3c) z języka niemieckiego pod opieką p. Joanny Zgoły. 
 
Gimnazjum w Czaplinku dzięki wszystkim biorącym udział w konkursie uczniom w klasyfikacji łącznej zdobyło drugie miejsce, tuż za ekipą gospodarzy z Drawska, a przed plasującymi się na miejscu trzecim reprezentantami Gimnazjum w Wierzchowie. Osobiste gratulacje uczniom składali m.in. starosta drawski p. Stanisław Cybula, burmistrz Drawska Pomorskiego p. Zbigniew Ptak, oraz zastępca burmistrza miasta Czaplinek p. Zbigniew Dudor, który podkreślał niezmierną dumę z uczniów oraz nauczycieli Gimnazjum.
 
Talent i ciężka praca to warunki niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Gratulujemy wszystkim uczniom osiągniętych wyników, nie zapominając jednocześnie o nauczycielach, którzy swym poświęceniem i pasją zaszczepiają w podopiecznych miłość do nauki i przedmiotu. Pamięć i podziękowania należą się również rodzicom, którzy nadają ogółowi tej pracy odpowiedni kierunek. Mając na uwadze myśl Jana Zamoyskiego sprzed przeszło 400 lat, z takimi wychowawcami i wychowankami, o to jakie „będą nasze Rzeczpospolite” możemy być spokojni.
 
Gimnazjada Gimnazjada Gimnazjada