MILITARNA PRZYGODA UCZNIÓW GIMNAZJUM W CZAPLINKU

tekst : Hubert Słowiński klasa I c
 Po długim i pełnym pracy roku szkolnym uczniowie zasługują na wypoczynek. 
W związku z tym dnia 27 maja 2014 roku odbyła się wycieczka do Chełma Gryfickiego pod hasłem ,,Militarna Przygoda”. Udział w wyjeździe brali uczniowie z klas: 1c, 1e, 1a, 2e oraz 3c, którymi opiekowali się nauczyciele – p. Małgorzata Moczarska oraz p. Joanna Zgoła. Mimo wczesnej godziny wyjazdu, z uśmiechem na twarzy czekaliśmy na atrakcje, które miały nas spotkać. W końcu wspinanie się po ściance alpinistycznej, sprawdzenie swoich sił na torze pojedynczego żołnierza i pobyt w osadzie Piastów to miło spędzony czas.
Zaraz po przyjeździe na miejsce zostaliśmy podzieleni na trzy grupy i udaliśmy się wraz z instruktorami na ściankę wspinaczkową, tor szkoleniowy i do grodziska. W ,,bloku linowym” próbowaliśmy swych sił na ściance i drabince alpinistycznej. Mieliśmy również możliwość zabawy w ,,skrzynki”. Potem nastąpiła wymiana grup pomiędzy blokami tematycznymi. Na torze rywalizowaliśmy ze sobą, przechodząc przez ,,tunel kreta”, most tybetański, przeprawiając się przez rzeczkę na linie, czołgając się i strzelając do celu. Instruktor zabrał nas też do żyroskopu. Jest to sprzęt, który służy do szkolenia pilotów i skoczków spadochronowych. Mieliśmy okazję poczuć się jak rekruci szkoły lotniczej! 
Po zmierzeniu się z własnymi słabościami zostaliśmy przeprowadzeni do grodziska Piastów. Tam mieliśmy okazję nauczenia się sztuki walki rycerskiej w zbroi, rzucania toporem i włócznią. Po wyczerpujących czterech godzinach zajęć udaliśmy się do stołówki, gdzie gospodarze poczęstowali nas wojskową grochówką. 
Dodatkową niespodzianką była wyspy skarbów. Każdy uczestnik przy pomocy wykrywacza metali szukał skarbów ukrytych pod piaskiem. Zaskoczeniem było to, że nikt nie wrócił bez niespodzianki.
Po ciężkim, ale pełnym przyjemności dniu wróciliśmy do Czaplinka. Myślimy, 
że każdemu uczestnikowi wycieczki pozostały bardzo miłe wspomnienia, a pamiątką dla nas zawsze będą zdjęcia. 
MILITARNA PRZYGODA MILITARNA PRZYGODA MILITARNA PRZYGODA MILITARNA PRZYGODA MILITARNA PRZYGODA MILITARNA PRZYGODA