SPOTKANIE WOLONTARIUSZY

Tekst: Natalia Wojtczak II b 
Dnia 6 czerwca br. Szkolne Koło Caritas z Czaplinka pojechało do Darłowa. W tym miasteczku, przy Domu Hospicyjno-Opiekuńczym CARITAS im. Biskupa Czesława Domina odbyło się spotkanie wszystkich wolontariuszy Caritas z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Blisko tysiąc osób zebrało się na jednym placu pod hospicjum, aby wspólnie pomodlić się. Przed mszą towarzyszyły wszystkim wesołe piosenki, które były grane przez orkiestrę. Następnym punktem była pielgrzymka przez miasto z wesołymi okrzykami, śpiewem oraz dobrym humorem wszystkich zgromadzonych. Cała droga prowadziła na stadion gdzie czekał na nas konkurs o Biskupie Czesławie Dominie, tańczenie oraz obiad. Po udanej zabawie nadszedł czas na kolejną wspaniałą przyjemność, czyli zwiedzanie Darłowa. Tym razem mieliśmy chwilę dla siebie. Wszystko było idealne - nawet pogoda. Wycieczka podobała nam się. Mamy nadzieję, że za rok również odwiedzimy Darłowo.