NASZE GIMNAZJUM - LOKALNYM CENTRUM AKTYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ !

Logo                                               

            Tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej otrzymują szkoły, które w szczególny sposób pobudzają i skupiają aktywność społeczną mieszkańców oraz przez przykład i działanie tworzą aktywne środowisko wychowawcze dla młodzieży. Tytuł ten jest pierwszym stopniem wyróżnienia szkół międzynarodowym certyfikatem „Zielona Flaga".

            Nasze ekologiczne zmagania o certyfikat LCAE w zeszłym roku szkolnym 2013/2014 zostały zakończone sukcesem! Gimnazjum w Czaplinku dołączyło do grona szkół posiadających certyfikat LCAE. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy poparli nasze inicjatywy wspierając naszych uczniów w przeróżnych działaniach ekologicznych.

 

            Mamy nadzieję, że następnym krokiem ekologicznych działań będzie zdobycie certyfikatu II stopnia, czyli „Zielonej Flagi”. Dlatego nie zaprzestajemy zbiórki wtórnych surowców (makulatury, baterii, płyt CD/DVD oraz korków) a nawet poszerzamy ją o okazjonalne akcje zbiórki ELEKTROODPADÓW. Proszę pamiętać, że codziennie uczniowie mogą przynosić zalegające w piwnicach stosy niepotrzebnych zeszytów, gazet czy innych papierowych przedmiotów. Zachęcamy również Rodziców, aby wspierali naszą akcję poprzez wspólne zbieranie makulatury w domu oraz pomoc dziecku w dostarczeniu jej do szkoły.

            Cieszymy się, że jest wśród naszych uczniów grupa młodzieży, której nie jest obojętny los naszej planety. Widząc zaangażowanie oraz chęć działania na rzecz ochrony środowiska, prawdziwie „serce rośnie”.

            W tym miejscu pragniemy podziękować naszym eko-partnerom jak                    RIMASTER Sp. z o.o. oraz KABEL – TECHNIK – POLSKA Sp. z o.o.. Gdyby nie współpraca tych zakładów z naszą szkołą, nie udałoby nam się zebrać tak dużo makulatury, która w dużej mierze pochodzi właśnie z naszych czaplineckich firm. Zbiórka surowców nie odbyłaby się również bez pomocy Marcina Kujawskiego, właściciela EKO-MAX Skup Surowców Wtórnych, który niejednokrotnie użyczył auta i osobiście zajmował się odbiorem makulatury. Podziękowania należą się również Panu Dariuszowi Matusiakowi, który również bezinteresownie zajął się odbiorem zbieranych dla nas surowców oraz dołączył drobny wkład finansowy. Dziękujemy!!!