OGÓLNOPOLSKA LEKCJA EKOLOGICZNA "OLE"

 
 
Uczniowie Gimnazjum w Czaplinku wzięli udział w ciekawych zajęciach dotyczących ochrony środowiska, zorganizowanych przez   Fundację Ekologiczną ARKA 18 września 2014r. na czaplineckim rynku. 
Twórcy tego przedsięwzięcia przygotowali dla uczestników trzy różne typy gier edukacyjnych. Były to eko-memory, eko-puzzle oraz gra planszowa. Głównym celem zabawy było przekazanie informacji na temat recyklingu, segregacji odpadów, ochrony drzew oraz zapoznanie uczniów z mniej znaną zasadą 3R (Reduce, Reuse, Recycle). Uczniowie podczas grania nie tylko się bawili, ale również poznawali wiele nieznanych im dotąd, ekologicznych zagadnień. Po godzinnej zabawie z eko-grami uczniowie Gimnazjum wraz z innymi uczestnikami wzięli udział w ekologicznym happeningu.
Podczas gdy większość uczniów wybrała rolę  biernych obserwatorów,  nieliczna grupa naszych eko-zwolenników aktywnie włączyła się w akcję, wykrzykując przewodnie hasła happeningu: „ZIEMIA W NASZYCH RĘKACH’ oraz   „NIE SEGREGUJESZ  - NIE ZYSKUJESZ” . 
 Udział w Ogólnopolskiej Lekcji Ekologicznej „OLE!”  jest jednym z wielu działań naszej szkoły na tym polu. Wierzymy, że pogłębiająca się świadomość ekologiczna nastolatków wpłynie korzystnie na stan naszego środowiska naturalnego oraz podniesie standard życia codziennego mieszkańców Czaplinka i jego okolic.
 
Opiekunowie:
Kaczmarek Agnieszka
Lemisz –Suska Ewa
Dominika Buca
Anna Hahn
 
EKOLEKCJA  EKOLEKCJA