SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

Czy wiesz jakie miasto jest stolicą Nowej Zelandii? Czy umiesz podać autorkę „Dumy i uprzedzenia”? Gdzie obchodzi się Dzień Świętego Patryka? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi musieli znać uczestnicy Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, zorganizowanego przez p. Annę Luc, który odbył się w 13 listopada w naszej szkole. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów, którzy zmierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi historii, geografii, kultury oraz tradycji Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Kanady, Australii i Nowej Zelandii. Oprócz znajomości tych kwestii uczestnicy musieli wykazać się również znajomością języka angielskiego, gdyż cały arkusz konkursu był w języku Szekspira. Najlepszymi okazały się być Joanna Cylkowska z klasy III a i Maria Spirin z II a, które zajęły pierwsze miejsce ex aequo. Drugie miejsce przypadło Erykowi Baczyńskiemu z I e a trzecie Adriannie Hołysz z klasy II a. Zwyciężczynie otrzymały nagrody książkowe w postaci powieści jednego z najwybitniejszych pisarzy angielskich Charlesa Dickensa. Życzymy miłej lektury i gratulujemy wszystkich uczestnikom.

KONKURS