KUBUŚ I INNI POTRZEBUJĄ POMOCY

Drodzy Rodzice,

W marcu bieżącego roku 4 – letni Kubuś z Czaplinka usłyszał diagnozę – ciężka anemia aplastyczna. Zastosowane leczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów i obecnie Kubuś potrzebuje zgodnego genetycznie dawcy by żyć. Od kilku miesięcy przebywa w szpitalu. Tęskni za domem, maskotkami z ulubionej bajki „Madagaskar”, łowieniem ryb z tatą i zbieraniem grzybów z dziadkami.

Mama Kuby mówi: „Choroba zmieniła całe Nasze życie, teraz marzymy o jednym prostym dniu              z naszym synkiem – chcemy wybrać się razem do ZOO, aby Kubuś zobaczył swoich ulubieńców z bajki”.

Aby pomóc Kubie i Innym pacjentom czekającym na dawcę rodzina i przyjaciele organizują akcję

„Kubuś i Inni potrzebują Twojej pomocy”.

Bardzo trudno jest znaleźć „genetycznego bliźniaka”. Prawdopodobieństwo wynosi 1:20 000 a przy rzadkim kodzie genetycznym 1:kilku milionów.

Choroby i nowotwory krwi mogą dotknąć każdego! Dlatego zachęcam Państwa do wzięcia udziału w akcji „Kubuś i Inni potrzebują Twojej Pomocy”, która odbędzie się w dniach 20 czerwca 2015 r. w Złocieńcu oraz 21 czerwca 2015 r. w Czaplinku. Godziny rejestracji w obu lokalizacjach 10:00 – 16:00. Rejestrując się możesz pomóc pacjentom potrzebującym przeszczepienia szpiku.

Więcej informacji możecie Państwo znaleźć na ulotce dołączonej do tego listu.

https://www.facebook.com/events/960885677295932/