SUKCES DAMIANA

W dniach 28 - 30 maja w Hotelu Trylogia, w Zielonce k/Warszawy do rywalizacji w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia stanęło 16 uczniów w kategorii gimnazjalnej i 16 uczniów w kategorii ponadgimnazjalnej Uczeń klasy III Gimnazjum w Czaplinku, Damian Lech, został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Nasz uczeń nie tylko reprezentował naszą szkołę ale także województwo. Do finału dostali się najlepsi, młodzi liderzy w promowaniu zdrowego stylu życia, wyróżniający się na tle swoich rówieśników. W tych dniach młodzi ludzie stanęli przed najtrudniejszym zadaniem - przez trzy dni organizatorzy testowali ich wiedzę i umiejętności w zakresie odżywiania, higieny oraz pierwszej pomocy. Już pierwszego dnia uczestnicy przystąpili do testu składającego się ze 100 pytań, zarówno wielokrotnego wyboru, jak i pytań o charakterze „prawda-fałsz". W kolejnym dniu młodzież prezentowała przed komisją wydarzenia i akcje związane z tematyką Olimpiady zrealizowane wcześniej w lokalnych społecznościach. Liczył się pomysł i sposób realizacji – komisja oceniała zasięg podjętych działań, ich formę, ale też innowacyjność oraz możliwość wykorzystania pomysłu przez innych. Kolejnym etapem była akcja ratunkowa. Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe oraz – dla najlepszego licealisty – indeks na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Co prawda nie udało się Damianowi wywalczyć pierwszego miejsca ale liczby mówią same za siebie. W 2015 r. na wszystkich etapach konkursu brało udział 34 572 uczniów, do finału dostały się 32 osoby.
Opiekunami ucznia są: Grażyna Danis, Joanna Bieniecka, Małgorzata Pachciarek.

Damianowi gratulujemy sukcesów

Damian Damian Damian