DZIEŃ PAPIESKI W GIMAZJUM

autor; Agnieszka Kaczmarek (Gimnazjum)

Już po raz piętnasty w naszym gimnazjum, obchodziliśmy Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem „Jan Paweł II–Patron Rodziny”. Uczniowie chętnie wzięli udział w dwóch konkursach o naszym wielkim rodaku. Pierwszy dotyczył znajomości życiorysu Karola Wojtyły, jego drogi kapłańskiej oraz długiego pontyfikatu. Drugi to konkurs plastyczny. Gimnazjaliści mieli namalować portret papieża. Wystawa prac odbywa s...ię w sali nr 23. Przedstawiciele wszystkich klas spotkali się na świetlicy szkolnej, aby napisać test o papieżu, rozwiązać łamigłówki, rozpoznać ilustracje związane z życiem papieża oraz wziąć udział w konkursie śpiewu ulubionej piosenki kard. Wojtyły „Barki”. Ostatecznie zwycięzcami w pierwszych klasach została I b, w drugich II e, a w trzecich III d.  Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat papieża Jana Pawła II, są otwarci na jego naukę oraz chętnie modlą się do świętego. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami. Wszystkim serdecznie gratulujemy!KONKURS KONKURS