PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM PRZYPOMINAJĄCYM O PRAWACH ZWIERZĄT

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie dnia 4 października i został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt czyli World Animal Week trwający do 10 października. Obchody celebrują nie tylko ekolodzy, organizacje działające na rzecz zwierząt, ale również każdy, dla którego dobro zwierzaka nie jest bez znaczenia.
W naszej... szkole również postanowiliśmy zwrócić uwagę na ten powszechny, nadal problem. Zorganizowano spotkania z przedstawicielami instytucji, którym   problem ochrony zwierząt nie jest obcy. Pierwsze spotkanie z Panią Małgorzata Butkiewicz Specjalistą Służby Leśnej miało za zadnie przybliżyć  uczniom świat zwierząt leśnych, ale również uświadomić im, że zwierzę to istota żywa, czująca, która także ma swoje prawa.
Aby jeszcze bardziej uwrażliwić naszych uczniów na losy zwierząt, odbyło się spotkanie z Zenonem Garstką, Strażnikiem Straży Miejskiej. Głównym celem tych zajęć było wyrobieniu etycznej postawy w stosunku do zwierząt domowych. Pan Zenon opowiedział uczniom o przypadkach zaniedbań zwierząt w naszej gminie oraz o braku odpowiedzialności za zwierzęta jaką można spotkać wśród naszych mieszkańców. Ważne było zwrócenie uwagi uczniów na problemy domowych zwierząt, które nierzadko są trzymane w klatkach lub na łańcuchach, a przede wszystkim jakie grążą za to kary. Pamiętajmy, że wszystkie zwierzaki  mogą istnieć w domostwie człowieka, jako jego domownik – przyjaciel. Tylko od nas samych zależy, jaki sprawimy los zwierzakowi, którego często nie znamy.

ZWIERZETA ZWIERZETA