KONKURS WIEDZY O HIV/AIDS

 autor: foto - Katarzyna Udycz, tekst - Renata Aleszko

Niedawno, w Gimnazjum w Czaplinku, odbył się VIII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o HIV/AIDS. Turniej został  zorganizowany przez opiekunki Szkolnego Koła PCK – mgr Grażynę Danis, mgr Joannę Bieniecką oraz pedagog szkolną mgr Renatę Aleszko.  W turnieju udział wzięło sześć trzyosobowych drużyn gimnazjalistów z Czaplinka (z Gimnazjum i z MOW), Trzcińca, Wierzchowa, Łubowa i Świerczyny. Patronat honorowy nad konkursem objął Przewodniczący Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czaplinku – Wiesław Runowicz oraz Jolanta Rokosz - pracownik drawskiego SANEPID-u. W pierwszym etapie Turnieju uczestnicy rozwiązali test składający się z 24 pytań. Następnie, uczniowie rozwiązali krzyżówkę profilaktyczną. Kolejnym etapem konkursu było zmaganie się młodych uczestników z konkurencją tzw. niedokończonych zdań, gdzie musieli dopełnić hasła profilaktyczne związane z problematyką HIV/AIDS. Młodzież mogła popisać się inwencją twórczą, bowiem należało zaprojektować logo, które można byłoby umieścić na koszulce lub torbie ekologicznej, dotyczące wspierania osób chorych  na AIDS. Wszyscy uczestnicy biorący udział w turnieju wykazali się wiedzą, zdolnościami plastycznymi i poczuciem humoru. Liderami wiedzy o HIV i AIDS jednak zostały gimnazjalistki z Gimnazjum w Wierzchowie. Drużyna zwycięska otrzymała nagrody, pozostali uczestnicy otrzymali  dyplomy oraz upominki. Jak co roku nagrody zostały zakupione dzięki uprzejmości  i hojności Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Turniej Wiedzy o HIV/AIDS jest już tradycją w Gimnazjum w czaplinku. Co roku uczniowie z w/w miejscowości chętnie biorą w nim udział, gdyż zmagania przebiegają w przyjaznej atmosferze. W tym roku po raz pierwszy na nasze zaproszenie odpowiedziało Gimnazjum w Łubowie i wzięło udział. Mamy nadzieję, że będą z nami również za rok.

KONKURS WIEDZY KONKURS WIEDZY KONKURS WIEDZY KONKURS WIEDZY KONKURS WIEDZY KONKURS WIEDZY