OBÓZ JĘZYKOWY MŁODZIEŻY

W okresie tegorocznych ferii zimowych od 02 do 08 lutego grupa młodzieży z Gimnazjum w Czaplinku wraz z nauczycielkami Anną Luc i Katarzyną Udycz przebywała na obozie szkoleniowym „EuroWeek – Szkoła Liderów” organizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży. W tym wydarzeniu brała również młodzież ze szkół z Drawska Pomorskiego i Złocieńca. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską a program obozu realizowany jest we współpracy z przedstawicielami konsulatów, ambasad, parlamentarzystów europejskich.

Obóz odbył się w malowniczo położonej miejscowości Długopole Zdrój na ziemi kłodzkiej. Młodzież i opiekunowie zostali zakwaterowani w Ośrodku Wczasowym „Aleksander” dosłownie kilka kroków od Parku Zdrojowego, gdzie odbywały się zajęcia i zabawy na świeżym powietrzu. Większość zajęć była prowadzona w języku angielskim przez wolontariuszy z Filipin, Francji, Danii, Hiszpanii, Turcji, Gwatemali, Indii i Włoch. Uczestnicy mieli okazję podszlifować swój angielski, poznać różne kraje i kultury oraz nawiązać międzynarodowe przyjaźnie. Pracowali w grupach i mieli za zadanie przygotowanie różnych prezentacji oraz wystąpień. Zajęcia były bardzo intensywne, czas był zorganizowany od rana do wieczora. Było dużo zabaw i śmiechu podczas kręcenia filmików, przygotowania plakatów, uczenia się tańców i piosenek. Zwiedziliśmy także Bystrzycę Kłodzką, w której znajduje się Muzeum Filumenistyczne zajmujące się historią niecenia ognia oraz Bramę Wodną z XIV w. będącą elementem średniowiecznych murów obronnych miasta. Byliśmy także na wycieczce w Kłodzku, gdzie mogliśmy podziwiać Stare Miasto, średniowieczny mostem na Młynówce z barokowymi figurami, stylistycznie powiązany z mostem Karola w Pradze oraz twierdzę kłodzką. Dla uczniów i opiekunów obóz był niezwykłym doświadczeniem i przeżyciem, które na długo zostanie w pamięci.

 

oboz oboz