OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

1 marca odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX. Jest on organizowany przez Regionalne Stowarzyszenie oświatowe „Kaganek” w Bielsku-Białej pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W tym roku w konkursie wzięli udział także uczniowie naszego Gimnazjum- aż 20 śmiałków zdecydowało się zmierzyć się z testem! Konkurs dla gimnazjalistów odbył się w dwóch katego...riach: Ducks dla I i II klasy oraz Lions dla klas III. „Lisek” polega na rozwiązaniu testu dla konkretnej kategorii wiekowej a pytania dotyczą zagadnień gramatycznych, leksykalnych, kulturoznawczych oraz z zadanej na dany rok lekturki. W tym roku były to „Oliwier Twist” i „Wichrowe Wzgórza”. Wyniki zostaną podane do wiadomości w ciągu dwóch miesięcy od dnia przeprowadzenia konkursu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!