UPCYCLING

Upcycling jest pojęciem dość nowym i jeszcze nie wszystkim znanym. Niektórzy mogą utożsamiać to określenie z recyclingiem, jednak, każde z nich oznacza coś innego. I tak UPCYCLING  jest to przetwarzanie zużytych, bezużytecznych produktów w rzeczy o wyższej jakości. Zamiast wyrzucać stare rzeczy możemy ponownie je przerobić w jeszcze cenniejszy przedmiot. Najlepszym przykładem, ostatnio bardzo modnym jest budowanie mebli domowych oraz ogrodowych z palet, każdy z was zapewnie z...nalazł chociaż jedną fotkę takich upcyclingowych mebli. Aby przybliżyć naszym uczniom nowy temat z zakresu recyclingu zorganizowano w szkole konkurs na wykonanie właśnie takiej  rzeczy. Temat nie łatwy, bo wymagający dużego zaangażowania i nakładu pracy, dlatego forma pracy nie musiała sięgać najwyższej półki – liczył się pomysł i chęci!!
Gratulujemy pomysłów wszystkim uczestnikom, ale nagroda główna, czyli dwa bilety do kina należą się OLIWII HNATOWSKIEJ z klasy IIIe za upcyclingowy koszyk wielkanocny.