Sportowy Dzień Niepodległości

Sportowy Dzień Niepodległości 2013To już 95 lat minęło od tamtych pamiętnych wydarzeń. A wtedy - 11 listopada 1918 roku – Polska wybiła się na niepodległość.
I niby wspaniała data, a od wielu lat trwają dyskusje jak najlepiej ją uczcić – czyli tak, aby młodzież mogła ją przeżyć na swój – bardziej do niej przemawiający – sposób. Wszak epoka uroczystych akademii dawno już minęła.

A przecież tamta młodzież, walcząca u zarania o niepodległą Polskę, biła się z zaborcami także i o to, aby móc sportowo rywalizować pod biało-czerwonymi barwami i za naszego orła białego. To czysty patriotyzm. Rywalizacja sportowa też oddaje takie nastroje. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w kilku konkurencjach – piłka nożna, piłka siatkowa, tenis stołowy - a w przerwach śpiewali wesołe, patriotyczne pieśni. Było radośnie i uroczyście.
Rywalizacja sportowa z okazji Dnia Niepodległości w piłkę nożną zakończyła się następująco:
Kategoria klasy I:
I miejsce: I D oraz I B
II miejsce: I E
III miejsce: I A oraz I C
Kategoria klasy II:
I miejsce: II C
II miejsce: II A
III miejsce: II E
Kategoria klasy III:
I miejsce: III C
II miejsce: III E
III miejsce: III D
Gratulujemy najlepszym a nauczycielom wychowania fizycznego dziękujemy za przygotowanie tego dnia oraz dobrą zabawę.

Sportowy Dzień Niepodległości   Sportowy Dzień Niepodległości

Sportowy Dzień Niepodległości