Sportowy Dzień Niepodległości

Sportowy Dzień Niepodległości 2013To już 95 lat minęło od tamtych pamiętnych wydarzeń. A wtedy - 11 listopada 1918 roku – Polska wybiła się na niepodległość.
I niby wspaniała data, a od wielu lat trwają dyskusje jak najlepiej ją uczcić – czyli tak, aby młodzież mogła ją przeżyć na swój – bardziej do niej przemawiający – sposób. Wszak epoka uroczystych akademii dawno już minęła.

 

A przecież tamta młodzież, walcząca u zarania o niepodległą Polskę, biła się z zaborcami także i o to, aby móc sportowo rywalizować pod biało-czerwonymi barwami i za naszego orła białego. To czysty patriotyzm. Rywalizacja sportowa też oddaje takie nastroje. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w kilku konkurencjach – piłka nożna, piłka siatkowa, tenis stołowy - a w przerwach śpiewali wesołe, patriotyczne pieśni. Było radośnie i uroczyście.
Rywalizacja sportowa z okazji Dnia Niepodległości w piłkę nożną zakończyła się następująco:
Kategoria klasy I:
I miejsce: I D oraz I B
II miejsce: I E
III miejsce: I A oraz I C
Kategoria klasy II:
I miejsce: II C
II miejsce: II A
III miejsce: II E
Kategoria klasy III:
I miejsce: III C
II miejsce: III E
III miejsce: III D
Gratulujemy najlepszym a nauczycielom wychowania fizycznego dziękujemy za przygotowanie tego dnia oraz dobrą zabawę.

Sportowy Dzień Niepodległości   Sportowy Dzień Niepodległości
 
Sportowy Dzień Niepodległości   Sportowy Dzień Niepodległości
 
Sportowy Dzień Niepodległości
 
Sportowy Dzień Niepodległości
 
Sportowy Dzień Niepodległości
 
Sportowy Dzień Niepodległości