Językowa liga klas

W dniu 18 grudnia 2013 roku odbył się pierwszy etap „Językowej Ligi Klas”. Konkurs dotyczył wiedzy o tradycjach świątecznych w krajach niemieckiego i angielskiego obszaru językowego. Grupy trzyosobowe z każdej klasy pierwszej odpowiedziały na 30 pytań. Walka trwała godzinę lekcyjną. Po pierwszym starciu prowadzi

 

klasa 1 a (A. Hołyst, O. Rechtziegel, A. Miłaszewicz) - 22 pkt

klasa 1 c (D. Romanowicz, F. Kochański, L. Ludwicki) - 18 pkt

klasa 1 b ( M. Wilczek, W. Kolczyńska, Z. Siek) - 17 pkt

klasa 1 e ( J. Rodziewucz, O. Kostecka, A. Panek) - 16 pkt

klasa 1 d ( D. Gałosz, P. Kołosowski, K. Graczykowski) - 13 pkt

 

Tuż przed feriami odbył się drugi etap „Językowej Ligi Klas”. Tym razem uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat stolic, ciekawostek, znanych osób niemieckiego i angielskiego obszaru językowego. Maksymalna ilość punktów do uzyskania- 81

Tak wygląda punktacja:

klasa 1 a (J. Baczyńska, M. Spirin, J. Dworzak) - 30 pkt

klasa 1 e (N. Wójcik, D. Olak, J. Obrocka) - 28,5 pkt

klasa 1 b (Kleśta, Siek, Jędrzejewska) - 28 pkt

klasa 1 c ( K. Kaliński, N. Szymańska, M. Olejniczak) - 28 pkt

klasa 1 d (K. Milczach, K. Ryźlak, F. Żółtak) - 13 pkt