Spektakl szkolny

„Ot i cała Kałabania”
autor: Janusz Kowalczyk (Gimnazjum)
 
Z okazji niedawno obchodzonego święta powrotu Czaplinka do polskości powadzona przez panią Alinę Karolewicz Grupa Artystyczna „Wypożyczalnia Skrzydeł” przygotowała spektakl pt. „Kałabania”. 
Ta pełna humoru sceniczna opowieść o perypetiach przyjeżdżających na Ziemie Odzyskane osadnikach powstała w oparciu o znany filmowy scenariusz Andrzeja Mularczyka. W postacie rodzin Karguli i Pawlaków z ogromnym powodzeniem wcielili się czaplineccy gimnazjaliści, tak samo znakomicie panujący nad kresową polszczyzną, jak też nad nastrojami publiczności. Półgodzinne widowisko aż skrzyło się od dowcipnych, choć wiele dających do myślenia sytuacji. Nie bez powodu „Wypożyczalnia Skrzydeł” zadedykowała swoje przedstawienie czaplineckim radnym. 
„Kałabnię” można będzie jeszcze raz obejrzeć na początku maja. Spektakl daje się też zaprosić na sceny w miastach i miasteczkach całego regionu. 
 kałabaniakałabaniakałabaniakałabaniakałabaniakałabaniakałabaniakałabaniakałabania