Historia szkoły

Pierwszego września 1999 roku w stuletnim budynku przy ulicy Słonecznej 27 rozpoczęła naukę pierwsza klasa Gimnazjum w Czaplinku. Dziś ta zacna i wciąż tętniąca życiem szkoły szkoła posiada niemal trzy tysiące absolwentów. To więcej niż jedna trzecia wszystkich mieszkańców naszego miasteczka! Wśród pierwszych absolwentów znajdujemy aktorkę, lekarza, konserwatora zabytków, inżynierów, prawników, tłumaczy, ekonomistów  i elektroników, całą paletę barwnych osobowości dorosłych, mądrych ludzi.

Każdy z nich, mając lat kilkanaście zdobywał wiedzę i uczył się życia wśród innych właśnie tu – na Słonecznej.

To wspaniała szkoła. Wiekowy budynek jest zadbany, lśniący czystością i mieniący się barwnymi ścianami klas. Tętni życiem nie tylko w czasie lekcji. Popołudniami rozwijają tu swoje zainteresowania młodzi artyści, pogłębiają wiedzę intelektualiści, ćwiczą sprawność sportowcy. Uczniowie i ich nauczyciele mogą się poszczycić wieloma spektakularnymi osiągnięciami. Warto tu wspomnieć chociażby kilkunastu finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, muzycznych i teatralne dokonania Grupy Artystycznej „Słoneczna 27”, czy sportowe sukcesy koszykarek, siatkarek i piłkarzy. Z pewnością miarą jakości naszej szkoły jest fakt, że jej absolwenci wracają tu, jako nauczyciele.

Gimnazjum w Czaplinku to dobre miejsce. Tu możliwości przekuwa się w rzeczywistość. Aż iskry lecą!