To my - uczniowie Gimnazjum w Czaplinku

Choć nasza szkoła jest nieduża, znaleźć nas nietrudno – jesteśmy znani już nie tylko mieszkańcom Czaplinka. Z dumą stwierdzamy, że uczy się tu młodzież wszechstronna, ambitna i chętna do działania. Dlaczego? To proste. Chociaż istniejemy nieco kilkanaście lat, tak naprawdę nasza historia jest o wiele dłuższa. Dobra historia. Wyrastamy przecież z dobrych tradycji, pod czujną opieką pani dyrektor Jolanty Skoniecznej. Wszyscy cenimy tu przede wszystkim dobrą atmosferę, bo w takiej uczyć się i łatwiej i przyjemniej. Komu wiedza zdobywana na lekcjach nie wystarcza, może ją poszerzać na kołach zainteresowań. Działa ich ponad pięćdziesiąt, tak więc z pewnością znajdą tu coś dla siebie i humaniści i miłośnicy nauk ścisłych i sportowcy. To bardzo ważne, bowiem absolwent naszego gimnazjum jest wszechstronny. Krótko mówiąc: to humanista o ścisłym umyśle, umiejący bez trudu odnaleźć się w nowoczesnym świecie. Ktoś powie: to brzmi trochę jak bajka. Sami przyznacie jednak, że coś w tym chyba jest.
Jest. Jesteśmy nieprzeciętni. Jesteśmy szkołą z klasą. Patronuje nam słońce bo znajdujemy się na Słonecznej 27.